14 БЕРЕЗНЯ – ДЕНЬ ЄВДОКІЇ, ОСОБЛИВИЙ ДЕНЬ, КОЛИ ОБОВ’ЯЗКОВО ТРЕБА ПОДАТИ МИЛOСТИНЮ, ЩОБ ПPОСТИЛИСЯ ВСІ ГРІХИ

14 березня Православна Церква вшановує пам’ять преподобної мyчениці Святої Євдокії, яка постpаждала за віру в II столітті по Р. Х. Життя цієї святої супроводжувалася великою кількістю неймовірних чудес.  передаєukrainians.today

У народі вважали, що свята Євдокія у Бога завідує весною, у неї є ключі від весняних вод. І тільки їй вирішувати, пустити воду або затримати її морозами. Раніше святу дуже поважали і була заборона на роботу.

Але в 19 столітті цей день більше не мав такого великого значення і в церковному календарі став другорядним святом. Так що тепер заборони на роботу немає.

Сьогодні слід подати милостиню, щоб прощалися ваші гріхи і для пoмepлих родичів. Але це не можна робити напоказ, потрібно щоб людей, які бачать вашу доброту, було поменше. Також не можна ні в якому разі хвалитися цим.

Значення імені

Найчастіше в характері Євдокії відзначаються рухливість, добродушність, чуттєвість, а якщо питання самолюбства успішно вирішене, то й оптимізм. Незважаючи на свою лагідність, вона має достатній запас міцності й енергійністю, що може допомогти їй не просто самоствердитися, але навіть і досягти успіху в якій-небудь професії. При цьому навряд чи її кар’єра буде йти врозріз із внутрішньо-сімейними відносинами, що у силу її характеру обіцяють бути дуже душевними і теплими.

Не варто, напевно, підозрювати Євдокію в зайвій схильності до логіки – вона з тих жінок, що більше живуть своїм серцем, чим розумом. Поки це серце любить, воно буде вірити, обдуривши ж його, ви обдурите саму любов. У цілому ж слід зазначити властиву Євдокії щирість, добродушність, а в більшості випадків і непогане почуття гумору.

Приказки та прикмети:

Холодно на Євдокію — весна буде холодна і пізня.

На Євдокію теплий вітер — літо мокре.

Яка Євдокія, таке і літо.

Звідки повіє вітер на Євдокію, звідти він подме навесні і влітку.

В Євдокію — напитися горобцю, в 40 Святих — півневі, на Олексія Божого чоловіка — бику, на Благовіщення — жеребцеві.

Якщо опівдні 14 березня видно сонце – весна буде рання, якщо мете заметіль – весь тиждень буде завірюха.

Чим більше випаде снігу, тим вище буде урожай зернових.

Якщо у мороз спітніли віконниці і рами — чекай потепління.

Сни на 14 березня означають наступне: побачив ікони — здоровий буде; кроїти уві сні тканину — до розорення; вошей чесати — до прибутку; хто в цей день побачить городню зелень, у того поповниться сім’я; ласувати здобою — до смутку.

Чистити взуття — до далекої дороги; розглядати себе в дзеркало — до зради; рвати папір — до шуму; колесо сниться — до судового процесу; славити уві сні Христа — до довгого життя; гладити уві сні живіт — до приїзду гостей.