Експерт про урок для України через “Північний потік – 2” і нове рішення Байдена: “Нічого особистого – просто бізнес”

Німеччина і Австрія виступають головними лобістами газопроводу “Північний потік – 2”, чекаючи великих прибутків від його реалізації.

Лобісти “Північного потоку – 2” Німеччина і Австрія, а також підтримуючі їх політики в ЄС продавлять реалізацію проекту газопроводу.  Це було очевидно з початку “війни” США і України проти проекту Кремля.

 Політолог Кирило Сазонов зазначив, що будівництво зустріло серйозний опір на фінішному етапі через жорстку позицію США.  Дональд Трамп, перш за все, був бізнесменом.  Він був зацікавлений в імпорті американського газу до Європи і тому боровся з основним конкурентом.  Однак після приходу в Білий дім Джозефа Байдена позиції нафтогазового лобі в американській політиці стали слабшими.  Зрозуміло, що Вашингтон не буде з колишньою жорсткістю відстоювати інтереси Республіканської партії і, швидше за все, “піде на угоду з Німеччиною та Росією”.

Image
Якщо цей компроміс буде знайдений, то зникне основна перепона на шляху добудови “Північного потоку – 2”.  Для офіційного Києва це стане уроком.

 “У геополітиці і політиці країн Євросоюзу … правлять бал реальні інтереси бізнесу і великі гроші. Нічого особистого – просто бізнес”, – зазначив Сазонов.

Він рекомендує більше не потрапляти в пастку порожніх слів і очікувань.  Для серйозних ігор Київ повинен знайти сильних партнерів і домовитися з ними про спільні фінансові інтереси.

За матеріалами dialog.ua