Корупційний скандал! Такого ще не було – депутати злили все: таємні документи. Мільйони пішли – взяти!

Сьогодні всі дізнались, що мер Одеси Геннадій Труханов і чиновники мерії перебувають у «змові» заради здійснення корупційних схем, про що повідомили Журналу НВ одеські активісти та депутати у коментарях для статті “Як це робиться в Одесі”.  Джерело

“14 жовтня, у святковий і вихідний День захисників і захисниць України, в Одесі на вулиці Академічній, 30, розташованій в рекреаційній зоні за 15 хвилин від моря, повним ходом йшли будівельні роботи. На огородженій парканом території зводять 25‑поверховий двосекційний комплекс. Як інформує розміщена поруч таблиця, це будуть «будівлі гостинного типу».

Площа ділянки становить близько 4 га, а «номери» разом займуть 86,6 тис. кв. м.

Це будівництво, що розпочалося у 2019 році, замовило одеське комунальне підприємство Міське капітальне будівництво в підрядника — фірми Будова.

На сайті цієї Будови повідомляється дещо інше: «будівлі гостинного типу» — це житловий комплекс під назвою Морська резиденція. І продаються тут не «номери», а квартири площею від 33 до 100 квадратів вартістю від $ 935 за 1 кв. м.

Як виявило розслідування Національного антикорупційного бюро (НАБУ), Морська резиденція — один із прикладів корупційних схем, які у 2016−2019 роках реалізовувала злочинна організація на чолі з місцевим непублічним бізнесменом Володимиром Галантерником. До цієї «мафії» входив навіть мер Одеси Геннадій Труханов та деякі інші місцеві чиновники”.

Далі у цій статті наголошується, що всі проєкти та документації щодо земельних ділянок проходять через департаменти й комісії, до того ж їх аналізують юристи міськради, проте в сесійній залі депутати документів не бачать.

«Ми не бачимо підґрунтя [документів по об’єктах], їх бачить депутатська комісія і юридичний департамент», – каже Ольга Квасницька, депутатка Одеської міськради від фракції Слуги народу, що надала НВ порядок денний і проекти рішень останньої сесії.Також, за словами вищезгаданої депутатки, твердження мера про те, що він нічого не знає про рішення, – також частина змови.

«Департамент комунальної власності завжди співпрацює у зв’язці з депутатською комісією та юридичним департаментом. Вони всі у зв’язці», – говорить вона.

А от Катерина Маденс, активістка одеського Автомайдану, запевнила видання “НВ”, що команду департаментів комунальної та земельної власності, а також юридичної, формував саме Труханов.

«Одні й ті ж люди задіяні в усіх випадках [у схемах, які розслідує НАБУ]. Труханов спочатку ставив своїх людей на ці позиції», – пояснює вона.

Активістка не зайбула згадати й про те, що звернулася в НАБУ із заявою, розписуючи корупційні схеми по конкретних об’єктах.

Нагадаємо, відбувається це на фоні того, що Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід директорці юридичного департаменту Одеської міськради Інні Поповській. Чиновниця повинна внести понад 26 мільйонів гривень застави.

Про це повідомляє САП.

Соратниця мера Одеси Геннадія Труханова також отримала низку особистих зобов’язань. Серед них – здача закордонних паспортів.

Детективи НАБУ наполягали на тому, щоб Поповську відправили під варту, однак суд відхилив клопотання. Чиновниця може оскаржити це рішення.

Тепер Інна Поповська, яка є однією із 16 фігуранток справи про заволодіння землею в Одесі, повинна на першу вимогу прибувати до правоохоронців та суддів. Також директорці юридичного департаменту заборонено без дозволу слідчих покидати Одесу та повідомляти суд, прокурорів та детективів у разі зміни місця проживання.

Крім того, чиновниці заборонено спілкуватися з іншими підозрюваними у цій справі та свідками. Такі обмеження діятимуть до 12 грудня 2021 року.