Зрада! Разумков домігся свого: прямо в Раді. Деолігархізація під загрозою – голосуватимуть повторно

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки пропонує Раді переголосувати неузгодженості в ухваленому раніше законі про олігархів. Відповідне рішення комітету опублікував нардеп від фракції Голос Ярослав Железняк. Джерело

Згідно рішення, комітет встановив неузгодженості у чотирьох статтях. А саме, у статтях 4 та 5 закону щодо повідомлення потенційного олігарха про засідання Ради нацбезпеки та забезпечення права надати РНБО особисті пояснення. Також потребу в уточненні знайшли у статті 6 щодо правових наслідків для визнаних олігархами осіб. Статтю 9 щодо виключення олігарху з реєстру пропонується узгодити зі статтею 3 закону.

Ці чутки підтвердив голова партії “Слуга народу”, перший заступник спікера Олександр Корнієнко.

“Є 131 стаття регламенту, вона передбачає, що під час підготовки законопроекту на підпис голові (Верховної Ради – ІФ), якщо виникли неточності, протиріччя, що впливають на текст закону, можливість його застосування, голова може ініціювати таку процедуру, як переголосування певних неточностей у новій редакції. І це, звісно, базується на висновках комітету. Комітет якраз сьогодні (22 жовтня – ІФ) надав такі висновки у своєму рішенні, що там є деякі неточності. І в подальшому голова буде, напевно, в залі пропонувати це до переголосування на наступному пленарному тижні”, – сказав Корнієнко на брифінгу з нагоди відкриття офісу Київської міської парторганізації “Слуги народу” в п’ятницю.

Телеграм-канал Таємниці депутата повідомляє, що попри будь-які перешкоди Антиолігархічний закон буде працювати. Разумков, партія Порошенко, ОТЗЖ, депутати Юлії Тимошенко та інші рятувальники олігархів намагаються зупинити закон і єдине, що їм вдалося, – пропхати одну неузгодженість в текст закону.Але якщо друзі олігархів знову влаштують істерику і спробують заблокувати розгляд, то це буде означати лише те, що Зеленський відповість на це максимально жорстко.

Своєю чергою, в ефірі програми “Велика п’ятниця” на телеканалі “Україна 24” ексспікер Верховної Ради Дмитро Разумков розкритикував закон про олігархів, заявивши, що він не розв’язує питання самих олігархів.

“Моя особиста позиція наступна. Проголосували 3 правки. Одна правка віддає всі повноваження РНБО, які не передбачені Конституцією, законами, логікою і створюють конфлікт інтересів… У питанні деолігархізації є 2 суб’єкти – влада і бізнес, який на неї намагається впливати. Або не намагається. Тобто теоретично це може відбуватися. Не може тоді один із 2-х суб’єктів визначати, хто інший.

У РНБО всі є владою. Це конфлікт інтересів, це фактично можливість впливати на бізнес, а також на свободу слова, тому що одним із ключових аспектів є питання володіння ЗМІ. Якщо ми хочемо, щоб цим займався хтось незалежний, це повинна бути або комісія (така правка була також проголосована) при НАЗК, або цим повинен займатися НАЗК, наприклад, коли подали пропозицію за поданням Антимонопольного комітету.

Але більше це піар-складова, тому що фактично цей закон не розв’язує питання олігархів. Він створює механізм тиску. Також створює декларування таких зустрічей – я це підтримую… Але давайте не “замилювати” очі – питання взаємодії влади з бізнесом у позазаконний спосіб це не розв’язує. Якщо ми говоримо про якусь фінансову складову цього процесу, то в нас і так достатньо антикорупційних органів, які повинні боротися з корупцією, зокрема з політичною”, – сказав він.

Своєю чергою Телеграм-канал Таємниці депутата пише, что Разумков вирішив пограти і хвалиться, що таки гальмує деолігархізація в інтересах олігархів, правкою по Назка, що вносить кадри в списки олігархів. З іншого боку є норма щодо РНБО. Цьому дуже раді у Порошенка. Разумков таки піддався і пішов на поводу у Петьмана, про що незабаром дуже пошкодує, коли про нього як про політика ніхто не згадає. Що теж в інтересах Порошенко.