Терміново! Реальна мета Путіна – диктатора здали: прямо на кордоні. Ситуація критична – почалось!

Іноземні ЗМІ описали чотири можливі сценарії наступу Росії на Україну. Який з варіантів найімовірніший і чому? Чи може Україна розраховувати на реальну підтримку Заходу у разі російського вторгнення – чи то будуть лише санкційні відповіді на агресію Кремля? Як можуть розвиватися події навколо ОРДЛО?  Джерело

Експерт із питань сектору оборони та безпеки, полковник СБУ у відставці Олег Старіков для видання Коментарі заявив, що, у разі відкритої російської агресії, Україні не варто розраховувати на підтримку Заходу з погляду збройних сил. Та щодо додаткових спеціальних озброєнь, бойової техніки, передачі розвідувальної інформації можна не переживати.

“Дипломатична підтримка також буде, також і нові санкції проти РФ. Щодо економічної поки нічого не відомо.  Оскільки, якщо є збройний конфлікт, жодні кредити, лізинги тощо не надаються, тому що завжди є можливість непередбачуваних обставин”, – пояснив Олег Старіков.

При цьому Старіков зазначає, що РФ попередила про більш жорсткі заходи у разі вступу України до НАТО або ж,  якщо відбудеться освоювання української території інфраструктурою Альянсу.

“Наразі мій прогноз такий. Якщо Україна та РФ не підуть на виконання Мінських угод, то Росія почне у прискореному режимі інтегрувати Тимчасово Окуповані Території України, – попереджає Олег Старіков. – Видача паспортів там триває вже близько року. Наразі видано від 500 до 600 тисяч. Наступного року більша частина населення ТОТУ вже матиме громадянство РФ. Прискорюється й економічна інтеграція непідконтрольних Україні частин Донецької та Луганської областей у РФ. Йде запуск металургійного комплексу за допомогою російських ресурсів. Завдяки недавньому указу Путіна, продукція ТОТУ може відкрито заходити на російський ринок.  Скоріш за все, влада РФ спробує підтягнути рівень життя в ТОТУ до рівня життя Ростовської області. Паралельно йде процес політичної інтеграції. Жителі ТОТУ у вересні брали участь у виборах до Держдум РФ. Не здивуюся, якщо до 2024 року майже все доросле населення ТОТУ матиме російські паспорти і перебуватиме в “Єдиній Росії”.  А це вже повна економічна та політична приналежність до РФ. І що цьому може протиставити українська влада?”.

У свою чергу Експерт програми “Міжнародна та внутрішня політика” аналітичного центру Український інститут майбутнього Ігор Тишкевич вважає, що у поданих варіантах немає найбільш реального, що реалізується зараз. А саме – комплексно-політичний тиск на зміну політики України.
Він наголошує, що всі варіанти, про які повідомляє defensenews, засновані на тому, що Росії потрібна саме територія.

“Але їй це не потрібно, – упевнений  Тишкевич. – Їй потрібен вплив на українську внутрішню політику в короткостроковій, середньостроковій та довгостроковій перспективі. І територія тут зовсім ні до чого. Тією чи іншою мірою ескалація можлива за будь-яким з чотирьох варіантів. Але з погляду самодостатніх варіантів, всі наведені прогнози – марення божевільного. Для РФ найважливіше – не дати Україні вийти з орбіти російської політики. І бажано наблизити Україну до себе. Стільки з погляду настроїв суспільства, скільки з погляду можливості прийняття рішень українською владою. Щоб РФ залишалася і з кожним роком посилювалася як інструмент, що впливає на внутрішньоукраїнську політику” – вказує Тишкевич.