Черговий розкол в НАТО! Грають за Путіна? Президент Хорватії блокуватиме вступ Фінляндії і Швеції до НАТО за прикладом Туреччини

Президент Хорватії Зоран Міланович хоче, аби його країна за прикладом Туреччини заблокувала процес розгляду заявок Фінляндії та Швеції на вступ до НАТО.

Про це йшлося на хорватському телеканалі N1. Джерело

Міланович у середу 18 травня заявив, що проінструктує постійного представника Хорватії при НАТО Маріо Нобуло проголосувати проти прийняття Фінляндії та Швеції до Альянсу, доки до виборчого закону Боснії та Герцеговини не буде внесено змін.

До того ж, Міланович наполягав на тому, щоб членство Фінляндії та Швеції в Альянсі залежало від виборної реформи в Боснії, незважаючи на те, що хорватський уряд неодноразово висловлював підтримку членству двох країн у НАТО.

Зараз же Міланович перебуває у запеклій суперечці з прем’єр-міністром Хорватії Андрієм Пленковичем, зокрема, чи підтримувати заявки двох країн на вступ до НАТО.

Виступаючи на прес-конференції у своєму офісі, Президент Хорватії сказав, що хорвати в Боснії “знищуються” як політична одиниця, додав, що у Національних інтересах Хорватії покращити своє становище у країні.
Водночас МЗС Хорватії минулого тижня заявило, що посол Нобило дотримуватиметься вказівок міністерства, а не президента.“Якщо мене звинуватить, я готовий. Я вже казав, що хорвати в Боснії для мене важливіші за весь російсько-фінський кордон”, – заявив Міланович.

Міланович додав, що він упевнений, що відмова Хорватії ратифікувати угоду приверне увагу міжнародної спільноти до хорватських інтересів у Боснії, заявив, що це єдиний спосіб вирішити проблему хорватів у цій країні.

“Туреччина точно не зрушить з місця, поки не отримає те, що хоче”, – сказав Міланович, зазначив, що позиція Хорватії була протилежною і що країна не виборює свої інтереси.

Тим часом, міністр закордонних справ Гордан Грліч Радман назвав ці заяви “шантажем” та “неєвропейськими”.

Зазначимо, у середу 18 травня Туреччина заблокувала початкове рішення НАТО розробити заявки Фінляндії та Швеції про приєднання до Альянсу, і тому поставила під сумнів надії на якнайшвидше вступ двох скандинавських країн.