Смерть Азовського моря! Окупанти вчинили немислиме: прямо на Азовсталі – чого чекати?

Руйнування “Азовсталі” могло пошкодити технічну споруду, яка стримує десятки тисяч тонн концентрованого розчину сірководню.  Тому тепер існує загроза повного вимирання Азовського моря через бомбардування меткомбінату “Азовсталь”.  Джерело

Витік цієї рідини може повністю вбити флору та фауну Азовського моря, повідомляє Маріупольська міська рада.

Після цього небезпечні речовини можуть потрапити до Чорного та Середземного морів

“Як зазначив мер Маріуполя Вадим Бойченко, необхідний негайний допуск на об‘єкт міжнародних експертів та ООН для вивчення ситуації та попередження екологічної катастрофи світового рівня”, – наголошує міськрада Маріуполя.

Нагадаємо, українські військові тримали оборону “Азовсталі” 82 дні. Російські окупанти намагалися стерти завод з лиця землі, а потім заявили, що перетворять територію меткомбінату на “паркову зону”.

Командир полку “Азов” Денис Прокопенко повідомив у Telegram-каналі, що вони виконали завдання і хоче зберегти життя підлеглим.

“Захисники Маріуполя виконали наказ, не зважаючи на всі труднощі, 82 дні відтягували переважаючі сили противника на себе та дали змогу українській армії перегрупуватися, підготувати більше особового складу та отримати велику кількість озброєння від країн-партнерів. Жодне озброєння не буде працювати без професійно підготованих військовослужбовців, що робить їх найціннішим елементом армії. Задля збереження життів увесь Маріупольський гарнізон виконує затверджене рішення вищого військового командування та сподівається на підтримку українського народу”, – заявив Денис Прокопенко.

Тим часом ватажок так званої “ДНР” Денис Пушилін заявив, що на місці заводу “Азовсталь” хочуть зробити технопарк або просто паркову зону.

Такі дії окупантів міська влада пояснює тим, що у ЗСУ скоро з’являться сили для деокупації Маріуполя, тому “росіяни превентивно знищують важливий для України промисловий комплекс”, а також хочуть стерти будь-яке нагадування про героїчний подвиг українських військових.

Маріупольська міська рада наголошує, що окупанти не зацікавлені у відновленні та розвитку Маріуполя, бо для них – це лише територія для кримського коридору.

Водночас міська влада нагадала, що “Азовсталь” – це унікальний металургійний комплекс повного циклу, який забезпечував роботу для 10 тисяч людей, мільярди доларів валютних надходжень та податків, 7 тисяч тонн високоякісної сталі, 6 млн тонн чавуну та 4,5 млн тонн металопрокату.

За словами заступника мера Маріуполя Сергія Орлова, окупанти розбомбили місто на 80-90%. Російські війська продовжують щодня обстрілювати та скидати бомби на завод “Азовсталь”, де й досі тримають оборону українські захисники.

Зазначимо, що окупанти створили в Маріуполі гуманітарну катастрофу, зруйнували майже всі будівлі і знищили понад 20 тисяч цивільних.

“За два місяці від початку повномасштабної війни кількість загиблих лише в Маріуполі сягнула десятків тисяч. Ніхто не приніс стільки болю мешканцям Донбасу, як РФ з 2014 року й особливо сьогодні”, – написав Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк у своєму твіттері.

Нагадаємо, що не лише обстріли з боку росіян, але й наслідки окупації призводять до високої смертності серед мешканців міста. Про це зазначив Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Мешканці повідомляють, що рівень смертності такий, що на місці ексгумованих могил во дворах одразу виникають нові.

Сумний потік смерті не спадає. Люди гинуть не від обстрілів, а наслідків окупації. Нервові зриви, відсутність медичного сервісу, антисанітарія та знищений імунітет через голод – чотири вершники Апокаліпсису в Маріуполі”.

Також маріупольці гинуть через нервові зриви, відсутність медичного сервісу, антисанітарію та знищений імунітет через голод.